Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła to obecnie podstawa wyposażenia niemal każdej łazienki, a w szczególności toalet w miejscach publicznych. Coraz więcej osób prywatnych oraz placówek publicznych decyduje się na to rozwiązanie. Dość interesującą kwestią jest dyskusja odnośnie tego, czy dozownik do mydła działa tak samo jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy można do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Jakie są rodzaje dozowników do mydła?

Rzecz jasna nie zepsuje to urządzenia, lecz o wiele bardziej poleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła dużo lepiej sprawdzi się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego urządzenia, warto zapoznać się z zestawieniem dostępnych modeli i rodzajów takowych. Oferta na rynku jest bowiem zróżnicowana i niezwykle interesująca.

Przede wszystkim istnieje na przykład automatyczny dozownik mydła, który jest niezwykle wygodną opcją. Zapewnia przy tym znaczący komfort w zakresie higieny, który jest szczególnie istotny w placówkach publicznych. Niewielką wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba dbać o jego zasilanie. Nieco tańszą alternatywą jest dozownik do mydła, który wymaga naciśnięcia przycisku. Mamy dostępne modele, w których do wciśnięcia należy użyć dłoni, ale także dozowniki łokciowe. 

Jakiego rodzaju dozownik mydła będzie odpowiedni do naszego domu, a jaki do firmy?

Lepiej w związku z tym kupić bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od twoich oczekiwań oraz dostępnej kwoty. Tak samo kwestia ta się prezentuje, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Należy zdecydować się na opcję, która mieści się w granicach naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, ponieważ dzielimy łazienkę jedynie z domownikami; nieco odmiennie kwestia ta wygląda, kiedy bierzemy się za wyposażenie toalety w firmie czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym przebywają setki osób.