Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest naprawdę popularne. Niestety, nie zawsze jest dopuszczalna. Wówczas niezbędne jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Te pierwsze to spółki akcyjne, zaś te drugie to między innymi spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), też pojawia się konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany prowadzić pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, oferujące swoją pomoc tym, którzy chcą rozliczyć PIT bądź zlecić prowadzenie firmowej księgowości. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych różniących się jakością świadczonych usług. Co brać pod uwagę, chcąc wybrać naprawdę porządne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na rozmaitych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada niezbędne licencje. Przed podpisaniem umowy warto również zapytać o kwalifikacje osób, które bezpośrednio będą zajmować się daną sprawą.