sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Fotoreportaże z podróży

wróć do listy fotoreportaży

Łódź

13.06.2009, Polska

Niestety, pogoda miała na mój temat swoje niezależne wkurzająco-deszczowe zdanie. A ja, w dodatek, jak ten goguś, nie miałem ze sobą nawet kurtki. Więc, moje szerokie podróżnicze plany szlag trafił.

Ale! Przejeżdżając przez Warszawę, zajechałem do Mc'Donalds na kawę — bo gdzie jeszcze o 6 rano mogę ją wypić? Tam czekała na mnie niespodzianka w postaci darmowej Gazety Wyborczej. I co ja widzę w gazecie? — Biuletyn promocyjny Województwa Podlaskiego. Okładka wygląda w miarę zachęcająco.

Ale środek zrobiony i wydany w najlepszych urzędniczych tradycjach. Mętne kolory; bardzo dużo tekstu; mało zdjęć, a te które przypadkiem tu trafiły, są ledwo widoczne. Proszę zwrócić uwagę na troskliwie zwinięte w rulonik gówno, podawane czytelnikowi jako zdjęcie kiszki ziemniaczanej.

W oczach urzędników, bogata różnorodność Podlasia sprowadza się do obecności tu prawosławia, judaizmu i muzułmanizmu. A reklama teatru w Biuletynie promocyjnym województwa — to dopiero gwiazda turystyczna! Żadnego adresu hotelu, żadnej restauracji, żadnej propozycji trasy wyjazdu. Większość atrakcji sprowadziła się do zwiedzania kościołów, cerkwi, synagogi lub meczetu.

Mam więc apel do pozostałych województw w Polsce. Ludzie, nie wierzcie tym bzdetom! Podlasie — to piękny, pełny wdzięku, cudowny kraj z niezwykłą historią i dobrymi ludźmi. Nie neguję różnorodności województwa podlaskiego, tylko akcentuję, że to jest zaledwie 20% jego zalet. Uważam, że prawdziwe piękno da się poznać oglądając nie tylko «perełki» turystyczne. Trzeba wyjść trochę poza granicy «wyobraźni urzędniczej». Dopiero wtedy będziecie szczerze zaskoczeni.

Skomentuj fotoreportaż

Imię
Komentarz
  Kontrola człowieczeństwa
Ile wyniesie: dwa plus jeden? (wpisz liczbę)
 
 
Brak komentarzy. Bądź pierwszym!