Co każdy powinien wiedzieć odnośnie CNC?

Branża CNC jest niezwykle często wybierana, ponieważ pozwala na zdecydowanie lepszą obróbkę nawet trudnych materiałów. Zdarza się jednak, że, zwłaszcza dla osób nie zaznajomionych z tematem, obróbka skrawaniem może być trudna w zrozumieniu. Dlatego warto poznać parę najważniejszych informacji. O czym warto wiedzieć o obróbce CNC?

Na czym dokładnie polega obróbka CNC?

Pełna nazwa CNC to Computerized Numerical Control. W znacznym uproszczeniu jest to układ, który pozwala na zaprogramowanie wybranych urządzeń, jak na przykład frezarki elektrodrążarki czy tokarki. Obróbka skrawaniem CNC pozwala na wygodne oraz niezwykle precyzyjne wiercenie, cięcie, toczenie oraz frezowanie rozmaitych tworzyw – przeważnie obrabiane są tworzywa sztuczne oraz drewno, ale równie skutecznie modyfikować można szkło i metal.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze firmy CNC?

Na rynku można znaleźć obecnie mnóstwo różnych firm zajmujących się obróbką skrawaniem CNC. Niemniej, żeby zyskać pewność najwyższej jakości usługi, dobrze jest wziąć pod uwagę parę podstawowych aspektów. Dobra firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki czemu pozwoli to na realizację najróżniejszych zadań. Powinno wyróżniać ją między innymi:

  • wieloletnia obecność na rynku – przekłada się to na lepszą dokładność, kontakt z klientem, a także świadczone usługi;
  • elastyczność – dobra firma dopasuje się do potrzeb klienta – terminów, zamówienia i wymagań;
  • jakość – niezwykle ważni są wykwalifikowani pracownicy, w dobrych firmach pracują oni na najwyższej jakości sprzęcie, a proces jest zgodny z wszelkimi normami.

Z tego względu właśnie najchętniej wybierana jest firma KINSTAL. Potwierdzeniem jest wiele rekomendacji oraz wielu zadowolonych klientów. Firma zajmuje się przede wszystkim cięciem, gięciem, spawaniem oraz obróbką skrawaniem.

Jakie są główne zalety korzystania z obróbki CNC?

Za główną zaletę korzystania z CNC uważa się przede wszystkim precyzyjność obróbki. Można wykonywać nawet bardzo złożone figury, co jest bardzo pracochłonne i zajmuje dużo czasu w czasie ręcznej obróbki. Co więcej, maszyny mogą wielokrotnie powtarzać ten sam szablon. CNC przyśpiesza pracę, minimalizuje pojawianie się błędów. Części uzyskane dzięki obróbce skrawaniem nie potrzebują żadnych czynności wykańczających. Maszyny skutecznie przyśpieszają pracę oraz cały proces produkcji części.