Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa w domku?

Dzięki instalacji odgromowej zwiększa się bezpieczeństwo budynku. Czy jednak zawsze taka instalacja musi być przygotowana? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w przepisach prawa budowlanego. Często instalacja odgromowa jest wymagana, gdy posiadamy kredyt mieszkaniowy.

Co z tą instalacją odgromową?

Konieczne będzie wykonanie instalacji w momencie, gdy dany dom powstaje z łatwopalnych materiałów jak drewno. Obowiązkowo musi się pojawić w momencie, gdy budynek ma ponad 500 metrów kwadratowych użytkowej powierzchni a także przy budynkach większych niż 15 metrów.  W przypadku domów jednorodzinnych taka konieczność może wynikać również z obliczenia wskaźnika zagrożenia piorunowego. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Specjalista dokonuje wyliczeń, na podstawie których można dowiedzieć się czy taka instalacja w budynku jest konieczna.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Z tego względu warto skontaktować się ze specjalistyczną firmą i zwrócić się z prośbą o pomoc. Przedsiębiorstwo http://bpegd.pl/ z Gdańska to z pewnością będzie świetnym wyborem. Każdy może także zdecydować się ewentualnie na wykonanie takiej instalacji niezależnie czy będzie miał obowiązek czy nie. Taka instalacja oczywiście będzie poprawiała bezpieczeństwo budynku. Jednocześnie jej instalacja generuje również koszty trzeba więc rozważyć sobie czy ktoś chce te koszty ponieść.