Ile kosztują usługi architekta?

Rozważasz odświeżenie swojego lokum, a może inwestujesz w mieszkania na wynajem? Najpierw przejrzyj, jakie możliwości proponuje architekt wnętrz. Duża liczba ludzi boi się, że aranżacja wnętrz spustoszy ich portfel. W tym artykule wyjaśnimy, że projektowanie wnętrz to nie są stracone pieniądze.

Czym różni się projekt architektoniczny domu i mieszkania?

W obu przypadkach będziemy się mierzyć z zupełnie innym trudnościami. Budynki wolnostojące często mają bardziej obszerne kuchnie, salony oraz większą ilość pomieszczeń. Potrzebują zupełnie odmiennego projektowania niż mieszkania, w tym miejscu zazwyczaj zależy nam na zaprojektowaniu jak największej ilości miejsc do przechowywania. Dlatego też architekci zwykle przedstawiają bardzo podobne zakresy cen za m/2 dla domów i mieszkań.

Szukasz fachowego architekta w takich miastach jak Marki czy też Biała Podlaska? Sprawdź koniecznie Poziom 2.

Architekt często ma do wybrania kilka opcji. Różnią się one zakresem szczegółowości koncepcji, jak też ceną. Jeśli nie obawiasz się samodzielnie podjąć wyzwań budowlanych, możesz zdecydować się na projekt koncepcyjny. daje ci on inspiracje oraz bazowy układ. Kiedy nie chcesz pamiętać o szczegółach, warto, aby kompleksowego projektu wnętrz podjął się architekt. Zaplanuje on nie tylko rozkład ścian działowych i instalacji, ale również od początku do końca zaprojektuje charakter pomieszczeń. Gdy zależy ci na unikalnym wystroju i dobrym wykonaniu wszystkich zaplanowanych rozwiązań, wybierz nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W sieci możesz znaleźć sporo ogłoszeń, które kuszą niską ceną. Wykwalifikowany architekt ma zrobione portfolio, na podstawie którego możesz określić standard jego pracy. Wiąże się to z wyższą ceną, ale pozwala oszczędzić w następnych fazach remontu. Architekci wnętrz dzięki współdziałaniu z różnymi firmami pomogą ci dostać korzystniejsze ceny za materiały.