Jaki jest stan dróg w województwie pomorskim?

Nie da się ukryć, że transport lądowy to najważniejsza gałąź gospodarki w polsce. Determinuje on rozwój gospodarczy w każdym z regionów. Z tego powodu usługi transportowe, czy to pomorskie czy też podlaskie województwo są ważne. Zauważ, że gdy nie ma możliwości aby dostarczyć surowce czy także wywozu gotowych produktów, spowolni to funkcjonowanie każdej hali produkcyjnej.

Drogi w województwie pomorskim – co warto o nich wiedzieć?

Cała długość dróg ekspresowych i autostrad w województwie pomorskim wynosi sto sześćdziesiąt dziewięć kilometrów. Warto również dodać, że sieć dróg w pomorskim są naprawdę rozwinięte. Czy zdajesz sobie sprawę, że ich długość to 1,8 tysiąca kilometrów? Przekłada się to na średnią gęstość rzędu 10 km na sto kilometrów kwadratowych to piąte miejsce w naszym kraju. Taka modernizacja dróg pomogła w tym, że ilość wypadków zmalała. Nie zapominaj też, że samorząd województwa wspomaga jeszcze gminny i powiaty w modernizacji na drogach mniejszego szczebla.

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Ponadto wyjątkowo dobrze rozwinięta jest także kolej w województwie pomorskim, która ma 1,2 tysiąca kilometrów. Liczne inwestycje, które prowadzone były przez samorząd sprawiły, że stan infrastruktury kolei się poprawia. Samorząd w województwie pomorskim, pierwszy w Polsce podjął decyzję, aby wybudować nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Linia ta okazała się punktem zwrotnym zarówno w transporcie, a także rozwoju gospodarczym obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy z województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzysta z pociągów. Warto też dodać, że prężnie rozwija się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego