Jakie są promocje bankowe?

Banki coraz częściej organizują promocje, żeby zwerbować odbiorców do utworzenia nowego konta osobistego lub stania się posiadaczem karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się również promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. W momencie gdy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocji są wyjątkowo opłacalne.
Artykuł został napisany w oparciu o informacje z bloga finansowego jakdorobic.pl – promocje bankowe.

Jakie promocje proponują nam banki?

Najczęściej spotykanymi promocjami bankowymi są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i regularnego korzystania z niego. Zwykle nagrodą za to jest gotówka lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednakże nie ograniczają swoich działań do tego, co chwila możesz się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, jakie można uzyskać, są dużo bardziej korzystne niż za stworzenie regularnego konta, ale warunki są zwykle bardziej restrykcyjne. Można również znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Nagrodą tu jest podwyższone oprocentowanie. Lecz aby skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Często banki w regulaminach promocji zaznaczają, że warunkiem do wzięcia udziału w promocji jest potwierdzenie różnych zgód. Oznacza to, że banki lub firmy ,które posiadaj z nimi umowę będą miały możliwość dzwonić do Ciebie w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym możesz zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta konkretną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Jeśli potrzebne są regularne wpłat,y wygodnym rozwiązaniem może się okazać zaplanowanie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być dokonanie płatności kartą na określoną kwotę. Nieważne jak dużo będzie transakcji, ostateczna kwota liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest wykonanie określonej ilości płatności kartą. Analogicznie do poprzedniego punktu, nieważne na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich liczba. 

Coraz częściej banki oczekują również transakcji wykonanych telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, lecz należy dysponować odpowiednim telefonem posiadającym dostęp do internetu, a w przypadku płatności wykonywanych telefonem również systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, trzeba wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na określoną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zarejestrowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość sprawdzić, czy Twoje konto na pewno jest aktywne i włączyć kartę debetową.

Co możesz zyskać korzystając z promocji w banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub bony. 

Im warunki promocji są łatwiejsze do spełnienia, tym zwykle nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, zegarki czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy otrzymać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych marek. Spotykane są również bony paliwowe lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak na przykład Tidal. Cashback jest zwykle spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.