Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które dzisiaj zakupić można bez większego problemu. Zanim jednak skierujemy swoje do sklepu warto dowiedzieć się, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie zatroszczyły się one o skórę maluszka.

Naturalne kosmetyki dla dzieci wolne są od substancji wysuszających. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS i SLES. Nawet dzieci, u których nie występują żadne problemy skórne nie zniosą dobrze takich składników. W kosmetykach naturalnych nie powinno znaleźć się również mydło ani pochodne formaldehydu.

Tym, co z kolei znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które dobierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Często stosowane są takie składniki, jak proteiny ryżu, wyciąg z aloesu, wyciąg z rumianku czy nagietka.