Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

Zaprojektowanie sypialni nie jest łatwe. Trzeba dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w niezwykle przytulną kompozycję. Jednym z ważnych rzeczy jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed dylematem, czy ma składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale również szereg mankamentów. Wykładziny różnego rodzaju mogą prezentować się niezwykle przytulnie. W dodatku możemy wybrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest mnóstwo tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i układach.

Parkiet, panele czy wykładzina?

Sympatycy bardziej klasycznego podejścia do tej kwestii z pewnością jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można rozpisać się o plusach takich jak trwałość oraz bardzo elegancki wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się zwłaszcza olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli przejmować się ewentualnymi uszkodzeniami czy rysami.

Wybór jest ogromny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz akcesoriami znajdującymi się w pokoju, aby całość była miła i estetyczna.