Kiedy szkolenia BHP są obowiązkowe?

Nie da się ukryć, że szkolenia BHP są bardzo ważne. Dzięki takowym pracownicy danego zakładu mogą przypomnieć sobie mnóstwo zasad dotyczących bezpieczeństwa w firmie, a tym samym, zapobiec wielu wypadkom. Wedle polskiego prawa pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom szkolenia BHP. Bydgoszcz, na przykład, obfituje w wiele firm świadczących usługi z tego zakresu, które proponują także dojazd do takich miast, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Region ten jest w związku z tym niezwykle dobrze zaopatrzony.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Warto wspomnieć, w jakich konkretnie sytuacjach szkolenia BHP są konieczne – rzecz jasna tuż po podpisaniu umowy o pracę każdy pracownik powinien takowe odbyć. Trzeba pamiętać jednakowoż także o okresowych szkoleniach. Czas kolejnych szkoleń okresowych w dużej mierze zależy od stanowiska, na którym jest konkretny pracownik. Kiedy mówimy o robotnikach oraz osobach pracujących na niebezpiecznych stanowiskach, kurs BHP należy odbyć co roku. Robotnicy, którzy jednakowoż nie ryzykują zdrowiem i życiem, muszą odbyć takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to z reguły pięć lub sześć lat, w zależności od zakresu obowiązków wypełnianych w przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto zorganizować swojej kadrze szkolenia BHP?

Podsumowując, jeśli zatem posiadasz firmę w mieście jakim jest Bydgoszcz lub w okolicznych miejscowościach, musisz zwrócić uwagę na zagwarantowanie swojej kadrze odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle obszerny, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w optymalnej cenie. Z pewnością warto to zrobić, żeby później nie borykać się z problemami z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy komfortowo czuli się w miejscu pracy i nie wywoływali przykrych zdarzeń.