Naprawa pomp wtryskowych i hydroforowych

Czym charakteryzują się pompy wtryskowe i co się w nich psuje?

Pompa wtryskowa to rozwiązanie stosowane w silnikach diesla starej generacji. Ma ona za zadanie tłoczenie i racjonowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Te drugie w pewnym momencie zaczęły zastępować pompy rzędowe głównie dlatego, że posiadają mniejszą masę i są zarządzane elektronicznie.

Wszelkie awarie które zdarzają się pompą wtryskowym pokazują się poprzez złe działanie silnika. Przeważnie pojawia się sytuacja kiedy mamy problem z uruchomieniem silnika albo włączenie jest mocno problematyczne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest bardzo głośna praca silnika lub spadanie mocy i większy oraz ciemniejszy dym. Dość często powodem jest nieterminowa wymiana oleju silnikowego lub zastosowanie zabrudzonego. Powodem może być też przepełniony filtr paliwa albo zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne poszczególnych części.

Czym jest pompa hydroforowa i co się w niej psuje?

Pompy hydroforowe umożliwiają nam czerpanie wody na przykład do domu, na działkę lub w celu podlewania ogrodu. Stanowią one ciekawą alternatywę dla pomp głębinowych i używane są w przypadkach kiedy woda znajduje się maksymalnie 8 metrów pod powierzchnia ziemi.

Pompy hydroforowe są dobrym wyborem ponieważ mają niewielki rozmiar, konkurencyjną cenę i nieskomplikowany montaż.

Niektóre elementy pomp zużywają się prędzej niż inne i to jest najczęstszy powód awarii. Jedną z najczęstszych czynności robionych w trakcie remontu pomp hydroforowych jest wymiana uszczelnienia hydrauliki – jest to bardzo ważne aby silnik działał właściwie. Następną czynnością wykonywaną w trakcie naprawy może być przetaczanie wirników i bieżni. Spowodowane jest to faktem, że w pompowanej wodzie mogą się znajdować zabrudzenia, takie jak piasek. Kiedy dostanie się do środka pompy, może spowodować powstawanie niewielkich wyszczerbień w wirnikach oraz bieżniach, a to bardzo mocno zaniża efektywność, zdolność zasysania i ciśnienie pomp hydroforowych.

Dosyć często przyczyną konieczności naprawy pompy hydroforowej nie jest samo urządzenie, lecz instalacja, która odpowiada za tłoczenie wody. Najczęściej to zawór zwrotny, który widnieje przy koszu w końcowym odcinku przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest częścią, która się psuje.

Gdzie wyremontować pompy wtryskowe i hydroforowe?

Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych nie jest niemożliwe. Dosyć często firmy proponują dojazd do klienta i wzięcie zepsutej pompy. Taką usługę zobaczycie w masz-zap, które obiecuje wymianę zużytych części na nowe – oryginalne elementy zamienne, albo, jeżeli zgodzisz się, dostaniesz zamienniki, które zostaną wyprodukowane specjalnie dla Ciebie.

Jeżeli planujesz naprawę pompy hydroforowej to powinieneś szczegółowo zbadać firmę, której oddasz urządzenie – bardzo istotne jest żeby remont przebiegł sprawnie i z wykorzystaniem nowoczesnych technik, które uzyskają solidną naprawę pomp. Możesz być pewien, że Masz-zap – naprawa pomp w swojej pracy utrzymuje tak samo względy bezpieczeństwa jak i całkowitego profesjonalizmu.