W jaki sposób dopasować garnitur robiony na zlecenie?

Dobrze skrojony strój to połowa sukcesu w stosunkach społecznych. Kiedy dobrze się prezentujemy zyskuje na tym nasza pewność siebie oraz samopoczucie. Czysty i elegancki look to również przejaw naszego poważania dla drugiej osoby. Elegancko dopasowany garnitur podkreśla posturę mężczyzny, a także może zakrywać pewne jej wady. Garnitur na miarę to świetne rozwiązanie dla dbających o dobrą prezencję facetów. A na czym polega szycia(e) garnituru na miarę?

Które miary należy ściągnąć przed zleceniem szycie(a) garnituru?

Kiedy zdecydujemy się na garnitur na miarę, niezbędne będzie wykonanie potrzebnych pomiarów. Specjalista, który będzie dla nas przygotowywał strój musi wiedzieć jaką długość ma mieć góra garniturumarynarka, a jaką(ie) . Prawidłowe ściągnięcie miar to fundament sukcesu – wszystko ma pasować perfekcyjnie. Nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniu się czy za krótkich rękawach bądź nogawkach. 

Sposób w jaki zostaną zdjęte wymiary zdefiniuje późniejszy wygląd garnituru. Dlatego istotne jest aby wszystko zmierzyć nie myląc się nawet o centymetr. Pobierając miarę na garnitur trzeba wyposażyć się w metr krawiecki(ą), osobę do pomocy i można zaczynać. Wszystkie elementy, które będą mierzone powinny być zrelaksowane. Do pomiaru powinno się stanąć boso, najlepiej w samej bieliźnie. Zaczynamy od wzrostu. Kolejno przechodzimy w dół mierząc obwody: klatki piersiowej, brzucha, pasa – tutaj szczególnie ważne jest aby nie czynić zbędnych wdechów, które mogłyby zniekształcić wymiar. W dalszej kolejności mierzymy biodra, uda, łydkę, biceps przedramię i nadgarstek. Warto pamiętać by obwody mierzyć w najszerszych miejscach.

Dobrze widziane jest również dokonanie pomiaru obecnie posiadanych w garderobie spodni, koszul i marynarek. Jeśli są one zbyt długie lub zbyt krótkie, należy skorygować uzyskany rezultat pomiaru o określoną wartość. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do przegubu. Niemal identycznie rzecz wygląda z koszulą – jej rękaw powinien kończyć się wraz z przegubem. Spodnie mierzymy z dwóch stron: od zewnętrznej strony mierząc szew boczny, oraz od środka – od kroku a kończąc na końcu nogawki. Istotne jest też wskazanie rozmiaru kołnierza, aby go uzyskać mierzymy obwód na jego wysokości.

Wyraź siebie poprzez garnitur

Zakup garnituru na miarę daje też właścicielowi możliwość personalizacji kostiumu. W zasadzie zleceniodawca bierze udział w całym procesie produkcji. W porozumieniu z wykonawcą decyduje z jakiego materiału ma być uszyty garnitur. Posiada również możliwość dobrania w trakcie produkcji różnorakich dodatków. Innymi słowy decydując się na garnitur szyty na miarę przez krawca można wyrażać swój styl za jego pośrednictwem. W takiej sytuacji jedynym limitem staje się fantazja.

Kto wykonuje garnituru(y|ów) szytych na miarę

Żeby garnitur był zrobiony w pożądany sposób i z poszanowaniem odpowiedniej dbałości o szczegóły, warto zwracać się do krawców doświadczonych. Przed podjęciem decyzji warto porozmawiać z profesjonalistą i zwizualizować mu swoje wyobrażenie garnituru. W przypadku problemów z dokładnym ściągnięciem miar zleceniobiorca z pewnością pomoże. Generalnie warto podejść do tej kwestii z rozmysłem i znać swoje oczekiwania związane z gotowym produktem.