Wszystko, co należy wiedzieć odnośnie piłkochwytów

Na szkolnych boiskach i orlikach roi się od bawiących się lub grających w piłkę dzieci. Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci, podejmowanych jest wiele działań, a boisko powinno zostać właściwie przygotowane. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Nieustannie niewiele osób zdaje sobie sprawę czym tak właściwie są piłkochwyty oraz z jakich powodów są one takie istotne. O czym należy pamiętać na temat piłkochwytów? Z jakiego powodu są one takie istotne? Na co zwrócić uwagę przy zakupie piłkochwytów?

Piłkochwyty – najważniejsze informacje

Piłkochwyty to specjalna, montowana dookoła boisk konstrukcja, która składa się ze stelaża oraz siatki. W sklepach można znaleźć mnóstwo rozmaitych modeli oraz rozmiarów piłkochwytów. Najważniejszym zadaniem piłkochwytu jest zapobieganie przedostawaniu się piłek poza boisko czy orlik. 

Piłkochwyty a bezpieczeństwo?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zamontowanie piłkochwytów jest wyjątkowo ważne. Pozytywnie wpływają one na zdrowie, a niekiedy także życie osób korzystających z boiska. Zapobiegają one wypadnięciu piłki w miejsce, gdzie może dojść do tragedii.

Co więcej, zwykle orliki są położone niedaleko domów, a stale wykopywana piłka mogłaby naruszyć prywatne mienie osobiste lub spowodować wypadek.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania piłkochwytów?

Wybierając piłkochwyty warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Między innymi muszą być one odpowiedniego rozmiaru, gdyż jedynie w takim przypadku będą skutecznie zatrzymać wszystkie piłki. Za najlepszą wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Ponadto dobrze jest dopasować dobry piłkochwyt w zależności od przeznaczenia. Na niewielkich, prywatnych boiskach świetnie nadadzą się pojedyncze konstrukcje, montowane do ziemi dzięki specjalnym kotwicom. W przypadku większych piłkochwytów konieczne będzie wbicie w ziemię dużych słupów.

Gdzie można znaleźć najwyższej jakości piłkochwyty?

W czasie wybierania piłkochwytów nie należy pomijać też wybrania odpowiedniej firmy. Szczególnie polecana jest firma Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, wyróżniająca się wieloletnią obecnością na rynku, a także profesjonalnym podejściem do klienta. W ofercie dostępne są nie tylko różne warianty piłkochwytów, ale także różnorodne akcesoria sportowe, które sprawdzi się w szkołach czy na orlikach. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale też zdecydować się na komfortową wysyłkę oraz montaż sprzętu.