Zamontowanie drzwi wewnętrznych

Czy da się zamontować drzwi samodzielnie? Drzwi wewnętrzne są w stanie zamontować eksperci, jednak mamy prawo również zrealizować praktykę samodzielnie w lokalu mieszkalnym. Jak to zrobić? Doradzamy.

Od czego zacząć montaż drzwi?

Nim zainicjujemy montaż drzwi wewnętrznych, należy obznajomić się z gwarancją. Może wyklarować się że poręcznie należy nam się tylko wówczas, gdy usługa będzie wykonywana za sprawą profesjonalnym specjalistom. nie warto też zaczynania instalacji w sytuacjach gdy w domu nie ułożono parkietów.

Kiedy mamy w planach zainstalować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą sprawdźmy, czy jesteśmy użytkownikami całego pakietu. Ościeżnice występują jako wykonane niezmiennie z trzech części. Powinno się wszystko połączyć. W odmiennej okoliczności nie jesteśmy w stanie prawidłowo wykonać naszej sprawy.

Co się nam przyda?

Najpierw trzeba przygotować składowe oprawy, których potrzebujemy. W następnej kolejności instalujemy wszystkie składowych oprawy – robimy to przy użyciu kleju, albo klamer oraz krętów. Następnie dodajemy ościeżnicę w lukę w elewacji. Powinno się zostawić szczelinę która będzie wynosiła 1-2 cm. Pomiędzy elewacją a oprawą trzeba wstawić drewniane elementy. Ościeżnicę należy przytwierdzić do otworu drzwi wewnętrznych. Pod koniec przyczepiamy otoczki chowające.