Zamontowanie drzwi wewnętrznych

Czy da się zamontować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne są w stanie zamontować eksperci, jednak mamy prawo również zrealizować praktykę samodzielnie w lokalu mieszkalnym. Jak to zrobić? Doradzamy.

Sprawdź też: drzwi wewnętrzne Bydgoszcz

Od czego zacząć montaż dzwi?

Nim zainicjujemy montaż drzwi wewnętrznych, należy obznajomić się z gwarancją.Może wyklarować się że poręcznie należy nam się tylko wówczas, gdy usługa będzie wykonywana za sprawą profesjonalnym specjalitom. nie warto też zaczynania instalacji w sytuacjach gdy w domu nie ułożono parkietów.

Kiedy mamy w planach zainstalować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą sprawdźmy, czy jesteśmy użytkownikami całego pakietu. Ościeżnice występują jako wykonane niezmiennie z trzech części. Powinno się wszystko połączyć.W odmiennej okoliczności nie jesteśmy w stanie prawidłowo wykonać naszej sprawy.

Zobacz też: drzwi Gdańsk

Co się nam przyda?

Najpierw trzeba przygotować składowe oprawy,których potrzebujemy. W następnej kolejności instalujemy wszystkie składowych oprawy – robimy to przy użyciu kleju, albo klamer oraz krętów. Następnie dodajemy ościeżnicę w lukę w elewacji. Powinno się zostawić szczelinę która będzie wynosiła 1-2 cm. Pomiędzy elewacją a oprawą trzeba wstawić drewniane elementy. Ościeżnicę należy przytwierdzić do otworu drzwi wewnętrznych. Pod koniec przyczepiamy otoczki chowające.